Contaminated Zone RPG

Roleplay Czech/Slovak Game; Facebook stránka, kde nájdete všetky potrebné informácie: https://www.facebook.com/contaminatedzonerpgczsk/?fref=ts
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Pravidlá hry

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 01. 05. 16

PříspěvekPředmět: Pravidlá hry   Mon May 02, 2016 6:00 pm

PRAVIDLÁ

Pravidlá, ktoré je nutné si pred zaslaním prihlášky prečítať:
1.   Už známe pre každého, kto práve neprišiel k RPG ako slepý k husliam – priamu reč píšete buď do úvodzoviek, (napr. „Nevidíš, čo sa deje okolo? Zapni si správy.“) do hviezdičiek, (napr. *Takže zo správ sa dozviem, prečo na každom kroku panuje prekliata apokalypsa?*) alebo len obtiahnete priamu reč tučným písmom. (napr. Ľudia okolo umierajú na niečo, o čom nikto nemá ani poňatia. Príde ti to smiešne?)
2.   Priamu reč, ak nie je obtiahnutá tučným písmom, je nutné obtiahnuť jednou z farieb, ktoré máte na výber. Je jedno, akú si zvolíte. Môžete mať pokojne rovnakú ako akýkoľvek iný hráč. (Žiadna diskriminácia.)
3.   To, čo vaša postava robí, čo si myslí, alebo cíti, píšete buď do zátvoriek, hviezdičiek, alebo necháte bez označenia. V tom prípade je ale dvojnásobne nutné rozlíšiť priamu reč, aby iný hráč nemal problémy pri odpisovaní. Čas a osoba, v ktorej hráte je na vás. Ale preferujeme - v tretej osobe, alebo poprípade v "Ich-forme." Čas, v ktorom hráte si prispôsobujete, ale mal by byť aspoň v jednom poste jednotný.
4.   Myšlienky píšete buď do úvodzoviek, zátvoriek, alebo ich obtiahnete kurzívou. (napr. Prečo ja? *Nemohla si pomôcť, musela sa to samej seba pýtať dookola a dookola, akoby jej niekto mohol odpovedať.*)
5.   Každý hráč by mal byť aktívny aspoň raz/dvakrát do týždňa. Samozrejme, ak je v časovej tiesni, jednoducho dá vedieť do „chatu“ alebo jednému z „adminov.“
6.   Ak hráč vie, že nebude prítomný dlhšiu dobu (dovolenka, odcestuje, maturity, atď.) dá si dvojnásobný pozor, aby to nezabudol dopredu oznámiť.
7.   Hráč, ktorý nie je prítomný, či nehrá a neozýva sa viac ako dva týždne, bude upozornený. Po ignorovaní upozornenia bude jeho postava vymazaná, alebo sa jednoducho zabije, aby v príbehu nevznikali medzery.
8.   Ak hráč s postavou chce skončiť, napíše jednému z „adminov“ a dohodne sa s ním.
9.   Žiadny hráč nemôže zabiť, nakaziť, smrteľne ublížiť, či obmedzovať postavu iného hráča. Pri zabití postavy je znovu nutné spýtať sa vždy ochotného „admina.“
10.  Pamätajte, vaša postava môže byť v niečom skvelá, ale nikdy dokonalá. A už vôbec nie vo všetkom. Nechceme tu žiadne Ninja Korytnačky, ktoré premôžu všetko a všetkých, mimo to ešte o všetkom vedia, poznajú atómovú fyziku od slova do slova, biochémiu nosia na malíčku a do dvoch dní nájdu protilátku na vírus. Každá postava by mala mať svoje klady a zápory, plusy a mínusy a je len na vás, aké to budú.
11.  Jednou z častých chýb v RPG je Metagaming. Iná postava napíše do príspevku svoje emócie, pocity, myšlienky a vy na ne odpíšete, zahrniete ich vo vašom príspevku. (napr. *Cítil neskutočné horko, ktoré mu zliezalo po prstoch, hrdlo ho pálilo a celé telo sa klepalo začínajúcou triaškou. To bude môj koniec? Po tom všetkom sa zadusím vlastnou krvou? Aj hlas v jeho mysli bol zúfalý, zdevastovaný.*) a vy reagujete – („Nezadusíš sa krvou, najskôr ti zlyhajú pľúca.“ *Prenesie, akoby si práve prečítal stránku z Wikipédií.*) – a presne to je zle! Nikdy nemôžete reagovať na myšlienky iného hráča, pokiaľ ich nevysloví ako priamu reč, vaša postava môže spozorovať aktuálne pocity inej len z jeho postoja, či výrazu.
12.   Podmienka veku 14+, je daná z logických zámerov. Od hráčov chceme, aby sa rozpisovali, aby aspoň z časti dbali na gramatiku, aj keď sa každý môže sem-tam pomýliť.
13.   Každý príspevok by mal mať aspoň 5 riadkov! – Toto pravidlo prosím dodržovať. Hlúpe príspevky ako - *Usmeje sa a zamáva na ňu z diaľky.* „Ahoj!“ *Zakričí tak, aby ju mohla počuť.* - sú popravde smiešne. Majte trochu fantázie, pridajte momentálne pocity, myšlienky a nie suché reakcie, ktoré nikoho nebavia.
14.   Až keď vám „admin“ schváli profil s postavou, a nebude vás žiadať o žiadne ďalšie úpravy, ktorým vždy musíte vyhovieť, ak sa chcete pridať, môžete si na fóre založiť profil postavy, pričom je nutné mať aspoň „Avatar“ – čiže profilovú fotku, alebo GIF s vašou postavou.
15.   Pamätajte, že vaša postava nemôže vedieť meno tej druhej, bez toho, aby sa predtým predstavila. Nemôže vedieť, kde býva, ako sa volá jej pes, ani kam najradšej chodí na kávu. Preto rozlišujte, čo viete vy ako hráč a čo vie vaša postava. Pokiaľ sa však s nejakou pozná už na začiatku hry, je nutné to napísať do „Vzťahy a rodina,“ a najlepšie presne určiť vzťah, v ktorom sa vaša postava s inou práve nachádza.
16.   S postavou nikdy nemôžete hrať naraz v dvoch miestnostiach, pokiaľ ste ju predtým nerozpíli na dve časti, z čoho trup zostal ležať v parku a nohy ušli niekam do reštaurácie.
17.   Admin má povolené vstúpiť ako NPC do každej hry a hráči ho nemôžu ignorovať!
18.   Nie je povolené ovládať cudzie postavy. Hráč môže hrať len za svoje postavy a NPC, a to tiež jedine po tom, čo mu to "admin" povolí.
19.   Je prísny zákaz vstupovať do iných rozohraných hier, ak vás doň nepozvali hráči, ktorí v danej miestnosti hrajú. Ak sa daného RPG chcete zúčastniť, dohodnite sa s danými hráčmi.
20.   Snažte sa jednať podľa charakteru a povolania vašej postavy.
21.   Každý hráč môže mať toľko postáv, koľko zvládne zahrať. Nedáme tretiu postavu niekomu, kto hrá raz za dva týždne a aj to ledva stíha. Pamätajte a neberte si na krk viac, než unesiete!
22.   Jeden herný deň bude mať tri reálne dni. Ráno – 1. deň, obed – 2.deň, večer – 3.deň.
23.   Ak hru nestihnete v jeden herný deň dohrať, je možné hru hrať podľa potreby, ale nie zdržovať mesiac dej! Navyše, ak hru dohrávate, je nutné na začiatok každého postu písať. (MINULOSŤ)
24.   Vulgárnosti sú v hre povolené, ale poprosím, aby hráči na začiatku každého svojho postu, v ktorom vedia, že sa také slová, sex, či iné druhy vecí neprístupných pre mládež, vyskytujú, upozornili ostatných hráčov označením – 14+,15+, alebo 18+
25.   Rasové narážky, nadávky na ostatných hráčov, mimo hry, sú prísne zakázané! Chceli by sme utvoriť dobrý, rozumný a milý kolektív. Nikto sa nebude hádať s nikým pre hlúposti a nonsensy. Ak bude niekto často podobné hádky vyvolávať, bude proste vylúčený!

Ak ste si prečítali pravidlá až sem, môžete smelo prejsť ku registrácií postavy. Čakáme na váš vyplnený profil buď na stránke Facebook do správ, alebo na e-mail. (contaminatedzone.rpg@gmail.com)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://contaminatedzone-rpg.forumczech.com
 
Pravidlá hry
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Contaminated Zone RPG :: Obecné :: Pravidla-
Přejdi na: